Po przebiciu 100 miliardów dolarów TVL, DeFi jest teraz odpowiednikiem 40 największych banków w USA

To długa droga do miejsca nr 1, ale niektórzy gracze ekosystemu myślą, że w końcu tam dotrzemy.

Według DeFiLlama, zdecentralizowanego narzędzia do śledzenia ekosystemów finansowych (DeFi), wcześnie rano ekosystem DeFi przekroczył wartość 100 miliardów dolarów zablokowaną po raz pierwszy – wzrosła o 7% z 94,7 miliarda dolarów wczoraj do 101,33 miliarda dolarów w momencie publikacji.

Oprócz znaczącej psychologicznie dziewiątej cyfry, liczba ta jest godna uwagi zarówno ze względu na szybkość, z jaką została osiągnięta (ekosystem osiągnął łącznie 20,74 miliarda dolarów w dniu 1 stycznia 2021 r.), Jak i samą ilość aktywów, jaką reprezentuje obecnie pionierski pion finansowy

Według Wikipedii , przy 100 miliardach dolarów TVL DeFi jest obecnie odpowiednikiem 40. największego amerykańskiego banku, znajdującego się między 97 miliardami dolarów Silicon Valley Bank a 103 miliardami dolarów BBVA USA. Niektóre znane nazwiska, które mogą pozostać w błocie w nadchodzących miesiącach, to Deutsche Bank, zajmujący 38 miejsce z 119 miliardami dolarów oraz Credit Suisse na 35 miejscu ze 124 miliardami dolarów.

Aby stać się odpowiednikiem największego amerykańskiego banku, DeFi musiałby przekroczyć 3,2 bln USD JP Morgana , a następnie 4,3 bln USD Bank Przemysłowo-Handlowy Chin, aby stać się największym na świecie.

Protokoły DeFi na blockchainie Ethereum w przeważającej mierze przyczyniają się do większości 101,33 miliardów dolarów DeFi. 20 najpopularniejszych protokołów TVL to 82,33 miliarda dolarów, a 14 z nich pochodzi z Ethereum, a łączna wartość TVL wynosi 66,42 miliarda dolarów.

Konkurent Ethereum, Binance Smart Chain, zalicza 4 protokoły w pierwszej dwudziestce z 14,53 miliardami dolarów w TVL, podczas gdy platforma aktywów syntetycznych Terra Mirror wnosi 1,77 miliarda dolarów, a wielopasmowy Autofarm zamyka listę 20 najlepszych z 1,48 miliardami dolarów.

Kiedy sięgnął po komentarz na temat osiągnięcia, Chris Spadafora z BadgerDAO powiedział, że sto miliardów to tylko pierwszy krok do znacznie większej ekspansji na horyzoncie.

„To dopiero początek dla DeFi i do tego czasu w przyszłym roku będzie to 20x aktualna TVL” – powiedział

Podobnie degenspartan eGirl Capital (pisownia i interpunkcja jego własna) przywołał Elona Muska, zastanawiając się nad kamieniem milowym .

„Z perspektywy czasu było to nieuniknione”.