DOMINACJA BITCOINÓW ZAŁAMUJE SIĘ, ALE NIE SPODZIEWAJ SIĘ „ALTSEASONA“.

Akcja cenowa Bitcoinów w ciągu ostatnich kilku tygodni nie robiła wrażenia na standardach altcoinów. Podczas gdy BTC znajduje się w stanie stagnacji w niskich 9000$, niektóre krypto-waluty dosłownie poszły parabolicznie.

Żadna moneta nie pokazuje tego trendu, jak również Chainlink (LINK), który jest obecnie jedną z dziesięciu najlepszych walut kryptokurmetycznych. Popularny altcoin, jeden z najbardziej popularnych na Crypto Twitterze, wzrósł o około 400-500% od najniższych wartości w marcu. I to o tysiące procent od niżów z grudnia 2018 roku.

14 BTC i 95 000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Ta niedawna akcja cenowa doprowadziła dominację Bitcoinów do punktu zwrotnego, ale wielu z nich jest pewnych, że altseason może nie dojść do skutku.

DOMINACJA BITCOINÓW JEST W PUNKCIE KRYTYCZNYM.

Najlepszym sposobem na zmierzenie wydajności altcoins w porównaniu z Bitcoin jest dominacja BTC. Dominacja BTC to procent rynku krypto walutowego składającego się z BTC; im wyższy procent, tym mniej altcoinów ma wartość w stosunku do lidera rynku.

Wraz z ostatnim wiecem na rynku altcoinów, trader zauważył, że metryka osiągnęła krytyczny poziom makro ważności:

„Poziom krytyczny tutaj: wysoki od końca 2018 do połowy 2019 roku, obecnie pełniący rolę dna na 2020 rok. Przerwa poniżej 62 oznaczałaby dla mnie dalszy spadek aka więcej pomp do #altcoinów przeciwko BTC.“

Bitcoin
Wykres dominacji makro BTC przez inwestora „HornHairs“ z TradingView.com

Zostało to powtórzone przez innego inwestora, który przewidział w połowie 2018 roku, że Bitcoin spadnie na 3.200 dolarów.

Zauważył on również, że dominacja BTC jest w punkcie, w którym prawdopodobnie dojdzie do silnego załamania, co oznacza, że altcoiny będą się zwiększać.

Na szczęście dla byków Bitcoin, nie wszyscy są przekonani, że ten scenariusz rozegra się tak, jak oczekuje tego większość inwestorów i uczestników rynku.

JAKI ALTSEASON?

Podczas gdy niektórzy altcoinowie mogą osiągać lepsze wyniki niż inni, wybitni inwestorzy oczekują, że większość walut innych niż BTC będzie zmierzać w kierunku 0$. Jason Calacanis, wybitny anielski inwestor znany z inwestowania w Uber i Robinhood skomentował to w czerwcu:

„Historycznie, 99% projektów kryptograficznych to śmieci prowadzone przez niewykwalifikowanych idiotów, złudzenia, ale poniżej średniej założycieli lub oszustów… 1%, które nie są, może zmienić świat. Czekam, aż ten 1% dostarczy swój produkt, żebym mógł porozmawiać z ich klientami. Masz klientów?“

Dokładny handlowiec przeanalizował również, że dominacja Bitcoinów może osiągnąć 76% w 2020 roku.

Bitcoin
Wykres dominacji Bitcoin i analiza udostępniona przez inwestora „Dave the Wave“ (@davthewave na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Nawet jeśli odbywa się rajd, inwestorzy przypomnieli społeczności, że inwestowanie w altcoiny jest ryzykowne. Jason Williams, partner w Morgan Creek Digital, powiedział niedawno:

„Ludzie sprzedają BTC, żeby kupić monety alt i proste s**t. Uważam, że jest to bardzo ryzykowne. Jestem pewien, że gdyby dokonano prawdziwie szczerej analizy historycznej, pokazałaby ona, że trzymanie jest najlepszą strategią. Tak jak pojedynczy zbieracze akcji są przegranymi w stosunku do tych, którzy używają indeksu. IMHO.“

Jego sentyment opiera się na przekonaniu, że trzymanie Bitcoin, uśrednianie wybrzeży dolara do wiodącego aktywa kryptońskiego, jest bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne.